Ogłoszenia Parafialne – XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2024 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w naszej parafii.
  2. Rozpoczynamy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Dziś po Mszy o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami.
  3. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godziny 17.00.
  4. W sobotę 14 września obchodzić będziemy nasz Parafialny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam więc wszystkich parafian na Uroczystą Mszę Świętą na godzinę 12.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Marcin Nieścigorski, neoprezbiter, wikariusz parafii św. Jerzego w Elblągu. Na Mszy Świętej odpustowej dziękować będziemy również Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Parafialnych Dożynek. Zapraszam więc szczególnie wszystkich rolników i pracujących na roli do wspólnego dziękczynienia. Proszę również o pomoc w organizacji tej uroczystości (niesienia chorągwi, feretronów, różańca w czasie procesji eucharystycznej, przygotowanie poczęstunku dla księży). Proszę, by wcześniej, przed Mszą Św. przygotować sobie w bocznym przedsionku, wszystkie akcesoria niezbędne do procesji. Jeśli ktoś z wyznaczonych osób nie może wziąć udziału w uroczystości, proszę by poinformował o tym p. Teresę Dziewulską lub znalazł sobie zastępstwo. Od 14 zapraszamy z kolei na boisko za remizą, gdzie odbędzie się turniej piłki nożnej.
  5. Zachęcam również młodszych i starszych, do służby przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.
  6. Po wakacyjnej przerwie wracają ZIARENKA, w których zamieszczona jest niedzielna ewangelia oraz zadania i rebusy do rozwiązania. Odpowiedzi na zadania przynosimy do kościoła w następną niedzielę. Spośród wszystkich odpowiedzi co tydzień będziemy losować zwycięzców.
  7. Dziękuję serdecznie rodzinie Państwa Młodych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o p. Ewelinę Małkowską, p. Ewę Onaszkiewicz i p. Danutę Teperek i p. Bartłomieja Czajkowskiego.
  8. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
  9. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę 15 września po Mszy o godz. 11.30 zapraszam rodziców i kandydatów na spotkanie.
  11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.