Rekolekcje powołaniowe w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej

Drogi Bracie!

Nie zapominaj o nieustannym rozeznawaniu swoich decyzji. Niezwykle ważne jest podejmowanie wyborów z Bogiem. Bardzo serdecznie zapraszamy Cię na rekolekcje powołaniowe, organizowane przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej w Elblągu od 25 do 29 czerwca 2022 roku, pod hasłem „Nauczyciel jest i woła Cię” (J 11,28). Ufamy, że czas ten pogłębi Twoją relację z Bogiem oraz będzie okazją do rozeznawania wyborów – nie tylko drogi powołania, ale także tematów, które Cię nurtują.

Dobrze, że jesteś! Czekamy na Ciebie!
Rekolekcje prowadzić będzie ks. Maksymilian Ślizień, delegat Biskupa Elbląskiego ds. powołań.
Zgłoszenia przyjmujemy na adres email: kolopowolaniowe@gmail.com – Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca.
Rekolekcje rozpoczynają się w sobotę, 25 czerwca (zjazd do godziny 16:00) a kończą w środę, 29 czerwca (wyjazd po godzinie 14:00).
Miejscem rekolekcji jest Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej (Elbląg, ul. Bożego Ciała 10).
Koszt rekolekcji wynosi symboliczne 50 zł.
Rzeczy, które warto zabrać, to: Pismo Święte, notatnik, długopis, śpiwór.

Czym są rekolekcje powołaniowe?
To wyjątkowy czas, organizowany dwa razy w roku – w czasie ferii zimowych oraz na początku wakacji. Uczestnicy przez 5 dni przebywają w murach seminarium duchownego, uczestniczą w specjalnie przygotowanym programie duchowym – modlitwach, konferencjach, nabożeństwach. Szczytem każdego dnia jest Msza Święta sprawowana w intencji rekolektantów. Oprócz treści duchowej, jest także czas na rekreację, gry, budowanie wspólnoty, zawieranie wartościowych znajomości na całe życie. W czasie każdych rekolekcji jeden dzień przeznaczany jest na wyjazd, pielgrzymkę, zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kto może uczestniczyć w rekolekcjach powołaniowych?
Na rekolekcje powołaniowe zapraszamy młodzież męską, uczęszczającą do szkoły średniej lub starszą.

Więcej informacji na stronie internetowej:
http://wsdelblag.pl/?page_id=11565