Ogłoszenia Parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2023 r.

 1. Dziś w całej Polsce obchodzimy XXIII. Dzień Papieski. Towarzyszy mu hasło: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodych utalentowanych Polaków. Jest to żywy pomnik budowany dla papieża Polaka.
 2. Wsłuchani w nauczanie Jana Pawła II oraz w poczuciu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę, weźmy udział w odbywających się w dziś wyborach do polskiego parlamentu oraz w referendum.
 3. Dziś także obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy w sercu i modlitwie o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W tym cierpieniu, jako ludzie oraz chrześcijanie, pragniemy być razem z Wami, wyrazić nasze współczucie oraz miłość.
 4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Śląska, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – św. Łukasza Ewangelistę (za jego przyczyną wszystkim pracownikom opieki zdrowotnej życzymy błogosławieństwa Bożego), w czwartek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki (kapłana i męczennika), w piątek – św. Jana Kantego.
 5. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W Wenecji w piątek wyjątkowo w tym tygodniu o 15.30 Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 16.30. W sposób szczególny proszę aby dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej były na spotkaniu przynajmniej raz w tygodniu.  Zachęcam także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 6. Dziękuję serdecznie p. Marii Szeluga i p. Annie Mulczyńskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu sprząta rodzina narzeczonych.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 8. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna.
 9. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Proszę również zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
 10. Przy tej okazji przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci na cmentarzu. Przypominam również, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.