Ogłoszenia Parafialne – XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2024 r.

1. Słowo Konferencji Episkopatu Polski z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025
  2. Dziś 1 września obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. To dzień modlitwy o pokój, modlitwy za dzieci, młodzież i nauczycieli z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a także Światowy Dzień Modlitw o ochronę świata stworzonego, ogłoszony przez papieża Franciszka.
  3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na modlitwę w intencji nowych powołań do służy w Kościele o godz. 17.45.
  5. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.15 a w Słoneczniku od 17.00. W sposób szczególny zachęcam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”. Zapraszam również na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godziny 17.00.
  6. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
  7. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w naszej parafii.
  8. Rozpoczynamy się nowy rok szkolny. Modlitwą otoczmy uczniów i nauczycieli. Poświęcenie tornistrów i plecaków dla uczniów klas pierwszych  oraz starszych w najbliższą niedzielę na Mszach św.
  9. Zbliża się nasz Parafialny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, który będziemy przeżywać 14 września o godz. 12.00. Zapraszam do pomocy w organizacji tej uroczystości (niesienia chorągwi, feretronów, różańca w czasie procesji eucharystycznej, przygotowanie poczęstunku dla księży). Proszę osoby uczestniczące w procesji niosące obrazy, różaniec i chorągwie o znalezienie zastępstwa w razie nieobecności w czasie posesji w dniu odpustu.
  10. Rozpoczynamy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę 8 września po Mszy o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami.
  11. Zachęcam również chłopaków, młodszych i starszych, do służby przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.
  12. Po wakacyjnej przerwie wracają ZIARENKA, w których zamieszczona jest niedzielna ewangelia oraz zadania i rebusy do rozwiązania. Odpowiedzi na zadania przynosimy do kościoła w następną niedzielę. Spośród wszystkich odpowiedzi co tydzień będziemy losować zwycięzców.
  13. Dziękuję serdecznie p. Leokadii Kryszkiewicz i p. Katarzynie Karwat za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to rodzinę narzeczonych.
  14. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
  16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Bronisława Schűlke (l. 81). Wieczny odpoczynek….
  17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.