Ogłoszenia Parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.

1. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które wczoraj zaangażowały się w przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Przy tej okazji dziękuję za ofiary składane co miesiąc na prace remontowo-inwestycyjne.
  2. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii, cmentarza oraz za dary na plebanię.
  3. 28 lipca wyruszy XXXII Elbląska Pielgrzymka Pieszą na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do przeżycia tego czasu rekolekcji w drodze z grupą Pogezania Morąg-Pasłęk.
  4. W związku z tym, że pielgrzymi 28 lipca przechodzą przez naszą parafię, już dziś zachęcam do zaangażowania się w przyjęcie pątników w czasie ich odpoczynku. Krótki postój mają w Wenecji, w Słoneczniku z kolei będzie postój obiadowy. Mile widziane wszelkiego rodzaju ciasta i inne pyszności. Zachęcam również do pomocy paniom z koła gospodyń w przyjęciu pielgrzymów. Dziś po Mszach zbieramy ofiary do puszki na rzecz organizacji posiłku.
  5. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje można przynosić do zakrystii.
  6. 25 lipca przeżywamy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  7. W tym tygodniu Msze św. w tylko we wtorek i sobotę, które odprawi ks. Henryk. Mam drugą część urlopu.. W ważnych sprawach proszę dzwonić na nr komórkowy dostępny na stronie internetowej lub kontaktować się z parafią św. Józefa w Morągu.
  9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.