Ogłoszenia Parafialne – XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2024 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
  2. Dziś wieczorem ok. godz. 18.00 na Jasną Górę przybędzie Elbląska Pielgrzymka Piesza oraz Pielgrzymka Rowerowa. Włączmy się duchowo w to wydarzenie: sercem i modlitwą.
  3. W środę wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbe (kapłana i męczennika z Auschwitz-Birkenau, patrona diecezji elbląskiej); a sobotę św. Jacka Odrowąża.
  4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana także w tradycji świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjny obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Tego dnia w kaplicy w Wenecji obchodzimy święto patronalne. Przypominam, że jest to święto nakazane, więc jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. 15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku. Polskim żołnierzom dziękujemy za ich trud i służbę! W naszych modlitwach pamiętajmy o żołnierzach i ich rodzinach.
  5. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę p. Leokadię Kryszkiewicz i p. Anetę Płuciennik.
  7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    *Cezary Sasin i Urszula Stempel – zapowiedź I
    Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym Kancelarię Parafialną.
  8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.