Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

 1. Dziś Piąta Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby uroczyście odsłonić je i ukazać w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 2. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Gorzkie Żale, będziemy śpiewać w niedziele na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Natomiast przed Mszą o 11.30 zgromadźmy się przed kościołem przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i procesja do kościoła. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Bóg zapłać tym, którzy już wsparli ten cel.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
 5. Dziękuję serdecznie p. Helenie Polakowskiej i p. Milenie Polakowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Beatę Paszkowską i p. Jolantę Grzelak.
 6. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne tzw. paschaliki, które będzie można wykorzystać podczas Wigilii Paschalnej czy też postawić na świątecznym stole. Cena świecy 10 zł.
 7. Ogłoszenie o procesji rezurekcyjnej: Proszę, aby osoby pełniące funkcję w procesji, poinformowały, czy jest ich wystarczająca ilość. Jeżeli są gdzieś jakieś braki, prosimy o informację do ks. Proboszcza, do p. Teresy Dziewulskiej lub do p. Anny Figlant. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w procesji, prosimy o znalezienie zastępstwa. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, uczestniczy w procesji niosąc szarfy przy chorągwiach. Prosimy również dwóch Panów do dzwonienia dzwonami.
 8. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza narzeczonych do wzięcia udziału w kursie przedmałżeńskim. Rozpocznie się on od 10 kwietnia. Zapisy do końca marca. Zachęcam wszystkie pary narzeczonych, które w tym roku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński i nie odbyły go wcześniej do udziału w kursie.
 9. W tym tygodniu z racji spowiedzi w dekanacie nie będzie Mszy św. we wtorek i w sobotę.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.