Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. W środę przypada święto Nawiedzenia NMP, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Do środy włącznie nabożeństwa majowe. Od czwartku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe (ku czci Serca Jezusowego) codziennie pół godz. przed Mszą świętą.
 4. Wczoraj gościliśmy biskupa Wojciecha Skibickiego, który dokonał kanonicznej wizytacji naszej parafii oraz udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję za Waszą obecność i modlitwę. Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia. Dziękuję młodzieży i ich rodzicom, a również rodzicom dzieci komunijnych za ogarnięcie i przygotowanie kościoła oraz terenu wokół niego, posprzątanie, koszenie trawy, nowe kwiaty, dekoracje, przygotowanie kolacji dla biskupa i zaproszonych księży. Dziękuję również bierzmowanym za dar ołtarza, którym jest księga Ewangeliarza, służąca do uroczystych celebracji liturgii. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziców dzieci komunijnych
 5. W poniedziałek, wtorek i środę o 16.00 odbędą się próby przed pierwszą komunią świętą.
 6. W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci, które mają być przyjęte do pierwszej Komunii św. Zachęcam do spowiedzi rodziców, rodzeństwo tych dzieci oraz innych gości szczególnie chrzestnych.
 7.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Prosimy by parafianie przyszli na inne Msze św., aby nie zajmować miejsc dzieciom oraz ich rodzicom.
 8. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca, na Mszy o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne 1 czerwca po Mszy św.
 9. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek módlmy się o powołania do służby w Kościele.
 11. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.00 a w Słoneczniku od 17.00.
 12. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 12.00.
 13. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Żywego Różańca wyjątkowo po Mszy o godz. 8.00
 14. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzić 8 czerwca. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Słonecznika kolonie i Mały Słonecznik , 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 113, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Słonecznika od kościoła w stronę Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Słonecznika od kościoła do krzyża. Proszę również o przygotowanie procesji. Proszę aby osoby uczestniczące w procesji, w sytuacji nieobecności znalazły zastępstwo. Chorągwie proszę aby nieśli ojcowie dzieci pierwszokomunijnych a szarfy przy chorągwiach chłopcy z klasy 3 i 4. Mamy dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do niesienia obrazu. Dziewczynki z klasy 5 niosą poduszeczkę. Dziewczynki z klasy 3,4 i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów ( i tu prośba do rodziców aby pomogli w zebraniu tych kwiatów ). Ojcowie dzieci z klasy 4 proszę aby dzwonili dzwonami. W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt z P. Elżbietą Ostojską lub z Proboszczem.
 15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.