Ogłoszenia parafialne – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2023 r.

 1. Wczoraj 31 grudnia 2022 r. zmarł papież senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 2005 do 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu. Był jednym z najwybitniejszych teologów XX i XXI wieku, najbliższym współpracownikiem Jana Pawła II i przyjacielem Polski. Uroczystości pogrzebowe śp. Benedykta XVI odbędą się 5 stycznia 2023 r. na placu św. Piotra w Watykanie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczynamy Nowy Rok 2023. Msze św. w. Słoneczniku o 11.30 i 17.00, a w Wenecji o 10.00. Wszystkim parafianom i gościom u progu Nowego Roku, pragnę życzyć wiele łask Bożych, spokoju serca, wytrwałości w dobrych postanowieniach, zdrowia oraz dużo sił w drodze do świętości. Szczęśliwego Nowego Roku!
 3. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każda niedzielę. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Przypominam, że jest to święto nakazane, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Taca w ten dzień przeznaczona jest na Misje. Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Po Mszy o 11.30 zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. W planie przemarsz ze śpiewem kolęd, balonami i chorągiewkami, oddanie hołdu małemu Jezusowi, rozwiązanie konkursów i ognisko z kiełbaskami. Jeszcze do 3 stycznia czekamy na prace konkursowe.
 5. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 12.30.
 6. Dziękuję serdecznie p. Annie Rybskiej, p. Annie Figlant i p. Monice Jaskulskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Beatę Rodowską i p. Joannę Szymańską.
 7. Od jutra rozpocznie się wizyta duszpasterską, tradycyjnie nazywaną kolędą. Jest to okazja do rozmowy na temat wiary, spraw dot. naszej wspólnoty parafialnej, podzielenia się radościami i troskami a przede wszystkim to okazja do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach: o zdrowie i Bożą opiekę w pracy, nauce i codziennym życiu. Na wizytę duszpasterską warto przygotować domowy ołtarz czyli stół nakryty białym obrusem, krzyż, jedną lub dwie świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Zachęcam również do wybrania sobie fragmentu z Pisma Świętego, który do Was najbardziej przemawia czy odzwierciedla obecną Waszą sytuacją i podzielenie się nim w czasie spotkania. Proszę też, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty do religii a kandydaci do bierzmowania również indeksy. Woda święcona będzie przygotowana w kościele. Kolęda będzie odbywała się w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15.00, środa i piątek od godz. 16.00, w sobotę od godziny 10.00. Na czas kolędy zmieniony zostanie również porządek odprawiania Mszy Świętych w tygodniu. W poniedziałki wtorki i czwartki o godz. 9.00, w soboty o 18.00, nie będzie Mszy Św. w środy i piątki.
 8. Plan Kolędy:
  * Poniedziałek 2 stycznia od godz. 15.00 – Bożęcin nr 1-12 i 22-25
  * Wtorek 3 stycznia od godz. 15.00 – Bożęcin nr 13-21A
  * Środa 4 stycznia od godz. 16.00 – Bożęcin nr 26-33
  * Czwartek 5 stycznia od godz. 15.00 Bożęcin nr 34A-41
  * Poniedziałek 9 stycznia od godziny 15.00 Wenecja 1-4A, 9 i 35
  * Wtorek 10 stycznia od godz. 15.00 Wenecja 5-8, 10, 36 i 37
  * Środa od godz. 16.00 Wenecja 12-31
  * Czwartek 12 stycznia od godz. 15.00 Bartężek 1-3 i bloki 20 i 21
  * Piątek 13 stycznia od godz. 16.00 Bartężek 4-19 i 22
  * Sobota 14 stycznia od godz. 10.00 Słonecznik za krzyżem od 87 do 105
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św. Na Mszy św. poświęcenie świec pierwszokomunijnych. Zachęcam również wszystkich do przyniesienia ze sobą świec. Jako, że jest to niedziela Chrztu Pańskiego, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Jest to również druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej świątyni.
 10. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Mszy św. w sobotę.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.