Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022

1. Dziś Niedziela Biblijna inaugurująca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce! Jeśli to możliwe – w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem – odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.
  2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Jutro dzień flagi Rzeczypospolitej. Na znak szacunku i miłości ojczyzny wywieśmy na naszych domach flagi narodowe.
  4. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Zapraszam!
  5. Rozpoczynamy miesiąc maj, który naznaczony jest maryjną pobożnością. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie od wtorku do soboty o godz. 17.30, w Wenecji w piątek o 16.00. Zachęcam również by kultywować tradycje spotykania się i wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w poszczególnych miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W czwartek módlmy się o powołania do służby w Kościele.
  8. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 15.45, o 16.00 Nabożeństwo Majowe, a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O 17.30 Nabożeństwo Majowe a po nim Msza św. W piątek odwiedziny chorych od godziny 10.00.
  9. W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Następnie o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Litania Loretańska) a o 18.00 – Msza Święta.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
  11. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania.
  12. Dziękuję serdecznie p. Renacie Kidackiej i p. Patrycji Chmielewskiej i p. Teresie Wieczorek za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Małgorzatę Cudzik i p. Patryka Blonkowskiego.
  13. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  14. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    • Kamil Bartkowski (parafia tutejsza) i Dżesika Sikora (parafia tutejsza) – zapowiedź III

Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.

2. Zapraszam już do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
  3. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.