Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość oraz za indywidualne ofiary.
 2. Dziś po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym tygodniu odprawimy we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży, z którymi będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. W zakrystii i kancelarii parafialnej, można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
 5. Dzień spowiedzi adwentowej przewidziany jest na 22 grudnia (piątek). W Słoneczniku 10.45 – spowiedź, 11.00 – Msza Św. i 17.45 – spowiedź i 18.00 – Msza Św.; w Wenecji 16.15 – spowiedź, 16.30 – Msza św. Okazja do spowiedzi również przez cały Adwent przed każdą Mszą Świętą.
 6. Dziękuję serdecznie p. Marii Dumkiewicz i p. Iwonie Miś za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Kamilę Zawadzką i p. Agnieszkę Kwiatkowską.
 7. W środę wspominamy w liturgii św. Łucję, dziewicę i męczennicę, w czwartek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 8. W środę o 19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 9. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Mszy Św. sobotę.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.