Ogłoszenia parafialne – I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022 r.

 1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. Po Mszy o 11.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa wypominkowe: we wtorek i środę o 17.15. Zaczynamy od części 2.
 4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny; szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży. W tym tygodniu roraty w czwartek o godz. 18.00, a w Wenecji w piątek o 16.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 5. Dzień spowiedzi adwentowej i przewidziany jest na 16 grudnia (piątek). Okazja do spowiedzi również przez cały Adwent przed każdą Mszą Świętą.
 6. Od dzisiejszej niedzieli, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone będą na remont kościoła. Od dziś również można zakupić świece Caritas w cenie 10 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w środę – św. Andrzeja apostoła, w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.
 8. Dziękuję serdecznie p. Małgorzacie Dębskiej i p. Lucynie Kulkowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Beatę Tułowiecką i p. Grażynę Suchocką.
 9. Podziękowania składam również Paniom, które przygotowały wieniec adwentowy.
 10. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszam o godz. 17.30 na modlitwę o powołania
 12. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.00 a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O 17.45 Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. W sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”.
 13. W sobotę wyjątkowa o 15.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny a o 15.30 – Msza Święta.
 14. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
 15. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Także za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.